PORADNIKI

macOS – BEZ TAJEMNIC!

>Mateusz Krawczyk Mateusz Krawczyk
Czerwiec 06, 2017

Często dostaję od Was różne zapytania dotyczące komputerów Apple jak i samego systemu macOS. Dlatego postanowiłem zebrać najcześciej pojawiające się pytania wraz odpowiedziami w tym wpisie – który będzie cyklicznie aktualizowany ?

1. Czy macOS obsługuje inne formaty wideo niż mp4? (np AVI i inne, które bez problemu obsługuje Win). Tak samo ze zdjęciami – czy obsługuje wszystkie możliwe formaty zdjęć?
– Tak, ze zdecydowaną większością formatów nie będzie problemów, ale będą wymagane programy, których nie znajdziemy od razu zainstalowanych na komputerze.

2. Czy przenoszenie plików, folderów z dysków zewnętrznych na Maca jest bezproblemowe?
– Jest bezproblemowe, jeśli dysk jest odpowiednio sformatowany pod obsługę Mac/Windows – jeśli jest tylko pod jeden system to mogą być potrzebne alternatywne programu do zapisu/odczytu plików.

3. Czy gdybym podłączał inny telefon niż Iphone, to Mac będzie mi go normalnie czytał i będę mógł np bez problemu przenosić tam pliki?
– Nie mogę zagwarantować normalnego działania z wszystkimi telefonami (nie testowałem), ale w większości po zainstalowaniu dodatkowego oprogramowania od producenta – nie ma z obsługa urządzenia problemu.

4. Czy różne programy, aplikacje trzeba pobierać tylko i AppStore czy można bezpośrednio z internetu? I jak w ogóle wygląda instalacja różnych rzeczy i sprzętów (np drukarek)?
– Można także z internetu.

5. Czy gdy mi ktoś będzie wysyłał pliki formatu Worda, Excela, Power Pointa, (i inne biurowe które obsługuje Windows) to będę mógł je bez problemu otworzyć na Macu?
– Bez owijania w bawełnę – zdarza się, że pliki różnią się tzn. opcje formatowania tekstu, układ strony, brak czcionki itd.

Comments

No comments found!

Leave a Comment

Your email address will not be published.