No i stało się! Apple zaprezentowało dziś iPhone’a X – telefon na który czekaliśmy od wielu miesięcy. Co nowego, jaka cena i kiedy premiera – już Wam mówię.

Przede wszystkim iPhone X to całkiem nowy design – szklane plecki ( w dwóch kolorach – srebrny i gwiezdno szary). Z przodu wyświetlacz (o roździelczości 2436×1125 px, 458 ppi) zajmuje niemal całą powierzchnię 5,8″ telefonu. Boki są zaokrąglone, a ramkę wykonano ze stali nierdzewnej. To wszystko robi naprawdę wrażenie – mi osobiście bardzo podoba się wygląd tego telefonu.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że iPhone X jest oczywiście wodoodporny (niestety  tylko IP67 ). Co do frontu – nie uświadczymy już na nim home button, co wiąże się z tym że Touch ID także nie ma. Zostało zastąpione przez Face ID – technologię rozpoznawania twarzy opartą na sieci neuronowej – ma ona cały czas się „uczyć” naszego wyglądu, przez co założenie okularów, czapki itd nie wpłynie na błędne skanowanie twarzy. Jeśli tak to będzie działać i przy tym będzie to bezpieczne to ogromny plus dla Apple.  Przeprojektowano także samo użytkowanie systemu – teraz będziemy używać gestów do wykonywania konkretnych interakcji. Dla przykładu gest w prawo na dole ekranu przełącza nas pomiędzy aplikacjami.

Aktualizacji doczekały się także aparaty – teraz mamy dwie matryce, obie 12 MP (f/1.8 i f/2.4) z optyczną stabilizacją obrazu oraz lepszą lampę LED. Z kolei przedni aparat TrueDepth wspiera Portrait Mode i Portrait Lighting.

Jeśli chodzi o środek iPhone’a – mamy tu sześciordzeniowy procesor A11 Bionic, który ma być szybszy o 20-70% od poprzednika – ciekawe jak przełoży się to na codzienne użytkowanie i wydajność baterii – baterii która ma działać o 2h dłużej w porównaniu do iPhone’a 7. Dodatkowo sam iPhone otrzymał (wreszcie) ładowanie bezprzewodowe oraz wsparcie dla szybkiego ładowania!

Jeśli chodzi o cenę – ta zaczyna się od 4769zł za wersję 64GB a na pre-order iPhone’a X musimy poczekać do 27 października. Tydzień później iPhone trafi do sklepów i mam nadzieję, że wtedy uda mi się go dostać i zrobić unboxing jak i recenzje iPhone’a X.

iPhone’a X możecie już kupić w sprawdzonym sklepie

Comments

No comments found!

Leave a Comment

Your email address will not be published.