PORADNIKI

Mity dotyczące ładowania iPhone’a

>Mateusz Krawczyk Mateusz Krawczyk
Czerwiec 26, 2017

Często słyszymy różnego rodzaju informacje na temat baterii, czy samego ładowania iPhone’a. Niestety większość z nich to… mity i o nich właśnie w tym artykule.

Pierwszy z nich to ten, mówiący o ładowaniu iPhone’a w nocy – że nie powinno się, że szkodzi baterii naszego telefonu… ale to oczywiście mit. iPhone po naładowaniu do 100% przestaje się ładować, przez co nie musimy się obawiać, że ucierpi na tym żywotność naszej baterii.

Drugi mit mówi o tym, że nie można używać telefonu podczas jego użytkowania – bzdura totalna. Oczywiście, że można aczkolwiek odbija się to na efektywności samego ładowania. Wiele osób powtarzało te nieprawdziwą informację, argumentując ją tym że kiedyś, komuś, wybuchł jakiś iPhone w momencie ładowania. Oczywiście, nawet jeśli ta historia jest prawdziwa to stało się to zupełnie przypadkiem, bądź przez wadliwą ładowarkę.

Z kolejnym mitem spotykamy się najczęściej zaraz po zakupie nowego telefonu – „musisz rozładować telefon do zera i naładować do setki, aby uformować baterię” . W przypadku starych telefonów mogliśmy tak robić, ale w dobie dzisiejszych smartfonów i ich baterii, taki zabieg jest totalnie nieuzasadniony.

Nieuzasadnione jest także wyłączanie iPhone’a podczas jego ładowania – nie poprawia to żywotności samej baterii na co miał wskazywać ten mit, aczkolwiek nasza bateria z wiadomych przyczyn szybciej naładuje się.

Następny mit nawiązuje do poprzedniego, chodzi o standardowe ładowanie iPhone’a na codzień. Nie ma znaczenia czy ładujemy go jak bateria ma 75, 30 czy 0%. Dlatego nie powinniśmy specjalnie/na siłę rozładowywać iPhone’a tylko po, aby go naładować „do pełna”.

Nie można ładować iPhone’a ładowarką od iPad’a? Kolejna bzdura – oczywiście, że można. Ba, nawet nasz telefon szybciej się naładuje, a sama bateria nie straci na trwałości.

Tylko oryginalne przewody od Apple! Nie trzeba używać tylko i wyłącznie tych kabli – wszystkie inne przewody, które mają autoryzacje i certyfikat od firmy z Cupertino także będą dobrym wyborem. Ba, często te produkty mniej kosztują, a są lepszej jakości (np. kabel od ADATY – sam go bardzo długo używam i szczerze polecam).

Podsumowując, jeśli chodzi o mity to tyle, ale na koniec chciałbym wspomnieć o jednym bardzo ważnym fakcie, a mianowicie należy używać oryginalnych, sprawdzonych ładowarek aby nie narazić siebie i swojego sprzętu na niebezpieczeństwo.

A  jeśli dopiero zastanawiacie się nad zakupem iPhone’a to możecie to zrobić w sprawdzonym przeze mnie sklepie – Kup iPhone’a

 

Comments

No comments found!

Leave a Comment

Your email address will not be published.